Obrazki

Sesja ślubna w Pałacu w Zatoniu

Sesja ślubna w pałacu w Zatoniu, w województwie lubuskim, zrealizowana została w tajemniczych okolicznościach odrestaurowanych ruin pałacowych murów 📸👰❤️🤵‍♂️🌳💐

Współpraca z tymi pozytywnymi osobami była niezwykle miła. Jak mamy w zwyczaju mówić, pracujemy nie tylko my, jako fotografowie. Pracuje z nami również Para Młoda!

Nie jest to łatwe zadanie! Prezentowana przez nas sesja ślubna w Pałacu w Zatoniu odbyła się w dniu będącym jednocześnie dniem ślubu naszych bohaterów. Z pewnością stres mógł dawać się im we znaki, choć byli bardzo dzielni.

Dzień zdawał się nie być obiecującym. Akurat w tamtym dniu spadł pierwszy po długotrwałych upałach deszcz. Trawy w pałacowych ogrodach były wysuszone, a aura pochmurna. Na szczęście poradziliśmy sobie świetnie i mogliśmy oddać piękną pamiątkę spod naszego znaku FOTO HoderArt

Zapraszamy serdecznie do rezerwowania sesji!

Jesteśmy również na Facebooku i na Instagramie :-)

 

Opinia naszych Państwa Młodych :-) 

Czytaj dalej Sesja ślubna w Pałacu w Zatoniu

W skupieniu

Ktoś nam kiedyś powiedział, że nie da rady zrobić zdjęcia w kościele, które miałoby w sobie ten metafizyczny sens…

Nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem.

Jeśli w kościele nie potrzeba sztuki, to czym jest cały ogromny dorobek światowy oparty właśnie o sztuki wizualne? Czym też w takim wypadku jest odpowiednie uchwycenie chwili i emocji, a następnie przekaz?

Wystarczy nam zaufać i nie zakazywać – zwłaszcza, że w trakcie mszy, staramy się pozostawać niewidoczni.
Fotografia służy ludziom i podkreśla wartości, które są dla nas ważne. Jest językiem i powinna być traktowana na równi z mową czy okazywaniem emocji. I jak w mowie, można tu trafić na dobrego, jak i na przeciętnego rozmówcę – z każdej strony obiektywu.
Czytaj dalej W skupieniu

Nowy Jork – Odsłona Druga

World Trade Center – miejsce wielkie, typowo nowojorskie, jak przystało na Dolny Manhattan, ale przede wszystkim miejsce z tragiczną historią: “9/11”. Tak teraz wyglądają miejsca po słynnych bliźniaczych wieżach WTC – pomniki pamięci są przejmujące. Z czarnych ścian, na których zamieszczono nazwiska wszystkich ofiar spływają wodospady, które wpadają do czarnych otworów po środku, by zniknąć w tajemniczych czeluściach. Kompleks Centrum Światowego Handlu istnieje oczywiście i na nowo w niebo pną się kolejne potężne drapacze ze szkła i stali. Najwyższy z nich, to The Freedom Tower lub the One World Trade Center, mierzące ok. 550 m. Inaczej mówiąc 1776 stóp, co odpowiada dacie podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W tym kompleksie znajduje się oczywiście Muzeum Pamięci, a na placu wokół miejsc po dawnych wieżach posadzono drzewa, z których jedno zasługuje na szczególną uwagę – to jedno z drzew, które rosły tu jeszcze przed tragedią i przetrwało, wykopane spod gruzów, a następnie pielęgnowane i posadzone jako Drzewo Przetrwania. Tradycja nakazuje, by w dniu urodzin osoby, której nazwisko zamieszczono na płytach pomników, przymocować białą różę.

Koniecznie odwiedźcie stronę www.HoderArt.com, na której znajdziecie specjalne posty Podróży z Obrazami!

Czytaj dalej Nowy Jork – Odsłona Druga

Biała suknia i mundur

Podniosła atmosfera tego pięknego ślubu działała na nas niezwykle inspirująco. Połączenie tak emocjonalnej uroczystości z wojskową elegancją i poważnymi gestami, spontanicznych uśmiechów z musztrą, symboli religijnych z symbolami narodowymi, to okazja, którą należy sfotografować ze szczególną ostrożnością i dbałością, by cała kompozycja została uwieczniona wiernie – wiernie z tym, co odczuwał każdy uczestnik ceremonii, a zwłaszcza z tym, co czuli nasi niezwykli Państwo Młodzi. Aby podkreślić te wszystkie cechy, używaliśmy często ciasnych kadrów. Biała suknia i mundur, obrączki i szable, uśmiech, duma i elegancja w każdym calu!

© Angelika & Bogumił Hoder

Czytaj dalej Biała suknia i mundur

Całkowite zaćmienie Księżyca

To niezwykle rzadkie zjawisko astronomiczne mogliśmy podziwiać z pięknego miejsca w Polsce – wśród skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przy średniowiecznych murach Zamku w Olsztynie. Do wspaniałego miejsca doszedł jeszcze jeden uśmiech od losu, jakim była piękna pogoda! We wczesnych godzinach porannych  był lekki przymrozek, a niebo było idealnie czyste. Nad zamkiem górowały już zimowe gwiazdozbiory. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Olsztyna, ponieważ w czasie księżycowego spektaklu wygasili oświetlenie zamku, dzięki czemu obserwacje były wyjątkowo efektywne i do tego klimatyczne. Razem z nami zaćmienie obserwowało więcej osób chodzących czasami po skałach i murach mrocznego zamczyska i błyskających latarkami na tle rozgwieżdżonego nieba, z krwawym Księżycem zawieszonym w otchłani kosmosu… Wszystko to było po prostu piękne i skłaniało do głębokich rozmyślań.

Czytaj dalej Całkowite zaćmienie Księżyca

Zamek w Olsztynie i całkowite zaćmienie Księżyca

Jeden z najbardziej malowniczych zamków Polski góruje wśród wysokich skał nad miasteczkiem Olsztyn pod Częstochową.

To jest jedno z Orlich Gniazd króla Kazimierza Wielkiego, a pochodzi z XIV w. Wjeżdżając do Olsztyna w nocy właśnie od strony Częstochowy widzi się widok zupełnie jak z bajki! Tak, to jest Polska :-)

Widać tutaj całą kwintesencję zwiedzanej przez nas krainy – Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z murów zamku pięknie widać Jasną Górę i częstochowską hutę.

Fotografując zamek w godzinach wieczornych łapaliśmy każdy możliwy promyk słońca, które prawie ciągle było zasnute chmurami. Na szczęście pogoda pozwoliła nam na coś wyjątkowego! Wcześnie nad ranem około godz. 3:00 doszło do niezwykle rzadkiego zjawiska astronomicznego – całkowitego zaćmienia Księżyca. Miało ono miejsce 28 września 2015 r., a okolice Zamku Olsztyn oraz piękna i zimna aura okazały się wprost wymarzone!
Czytaj dalej Zamek w Olsztynie i całkowite zaćmienie Księżyca

Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie

Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie, to piękna stara świątynia, której mury wiele już widziały. W nawach i zakamarkach unosi się zapach kadzidła i atmosfera autentyczności i duchowości. My doświadczyliśmy w tym niesamowitym miejscu niezwykłej ciszy, a aurę prawdziwej i szczerej modlitwy czuć tutaj w każdym kawałku starej posadzki, ukruszonych kolumn, wyblakłych fresków czy w sączącym się przez niewielkie okna świetle nie z tego świata… Początki tego kościoła datuje się aż na XII w., a mieszkał tu i pracował między innymi bł. Wincenty Kadłubek. Warto tutaj zajechać znajdując się w drodze pomiędzy Kielcami a Olsztynem k. Częstochowy. To miejsce odmienne od skomercjalizowanych centrów pielgrzymek i “świętych” bazarów. To miejsce, to autentyzm sam w sobie…

Czytaj dalej Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie

Gdańsk

Miasto-legenda, słynne na cały świat, a przy tym pełne samych niezwykłości i po prostu piękne! Stare Miasto samo w sobie jest symbolem i nie można go pomylić z żadnym innym miejscem. Charakterystyczny Żuraw, Ratusz czy ulica Długi Rynek ze słynnym Neptunem, to już prawdziwy kanon, to po prostu Gdańsk! Do tego monumentalna i potężna Bazylika Mariacka, z której rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gdańska. To jest miasto-historia. Tutaj handel kwitł w czasach Złotego Wieku w Polsce, tutaj spotykały się kultury i narody całego świata i to właśnie to miejsce, a dokładnie przylądek Westerplatte odegrał istotną rolę pamiętnego 1 września 1939 r., jako iskra, od której zapłonął cały świat. To z okna latarni morskiej w gdańskim Nowym Porcie padły pierwsze strzały II wojny światowej – wojny, w której śmierć poniosło 55 milionów istnień ludzkich. I wreszcie tutaj dokonał się wielki przewrót kojarzony z nazwiskiem Lecha Wałęsy oraz tak ważnymi nazwami, jak: Solidarność, Stocznia Gdańska i rok 1989.

Czytaj dalej Gdańsk

Zamek i Kolegiata w Kruszwicy

Legenda o Królu Popiele, którego zjadły myszy wywodzi się właśnie stąd. Z wysokiej wieży zerkają dziesiątki otworów, które do złudzenia kojarzą się z małymi gryzoniami. Jednak tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego, ponieważ są to po prostu pozostałości po rusztowaniach użytych do budowy tej średniowiecznej twierdzy. W Kruszwicy, nad jeziorem Gopło wznosi się też niezwykła romańska Kolegiata św. Piotra i Pawła, w której murach tkwią tajemnicze kamienie oznaczone symbolami wywodzącymi się z dawnej pogańskiej kultury.  Budowla Kolegiaty jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – jej rysunek znajduje się na banknocie 20 polskich złotych.

Czytaj dalej Zamek i Kolegiata w Kruszwicy

Parowozem “Harry” śladami “Wielkiej Ucieczki”

Nasza niezwykła podróż pomiędzy Sulechowem a Żaganiem odbyła się 20 marca 2016 r. “Harry”, to imię 111-metrowego tunelu prowadzącego na wolność z niemieckiego obozu jenieckiego Stalag Luft III. To z tego więzienia znajdującego się na terenie Żagania w nocy z 24 na 25 marca 1944 r. uciekło 76 jeńców – lotników alianckich. W trakcie naszej niesamowitej przejażdżki w przeszłość mieliśmy okazję podróżować pięknym parowozem z dawnych lat ciągnącym historyczne wagony pamiętające czasy sprzed II wojny światowej, a do tego zwiedziliśmy Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć z tego dnia!

Czytaj dalej Parowozem “Harry” śladami “Wielkiej Ucieczki”